Mətbuat şərhi 21 aprel 2017
Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) böyük məmnuniyyətlə Sizi 8 İyun 2017-ci il tarixində, JW Marriott Abşeron Bakı Hotelində keçiriləcək, Avropa İttifaqı tərəfindən dəstəklənən  Aİ-Azərbaycan Biznes Forumuna dəvət edir. Biznes Forumun keçirilməsində əsas məqsəd Aİ və Azərbaycan şirkətləri üçün işgüzar platforma yaratmaq, onların ölkədəki cari biznes mühiti haqqında müzakirələr aparmasına və işgüzar münasibətlər qurmasına yardımçı olmaqdır.
Bir günlük tədbirə hökumət rəsmiləri, müvafiq dövlət qurumlarının mütəxəssisləri və beynəlxalq şirkət nümayəndələrinin qatılacağı panel müzakirələri / seminarlar, o cümlədən ikitərəfli görüşlər daxildir. Tədbirin əsas müzakirə mövzuları aşağıdakı beş sahəni əhatə edəcək:
·         Azərbaycanda iqtisadi islahatlar
·         Kənd təsərrüfatı və Qida
·         Ətraf mühit texnologiyaları
·         Nəqliyyat və Logistika
·         İKT və Elektron ticarət
Bundan əlavə, Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu Sizə öz şirkətinizi tanıtmaq və beynəlxalq şirkət nümayəndələri də daxil olmaqla 400-dən artıq iştirakçı arasında biznesinizi təşviq etmək üçün imkanlar yaradır. Sponsorluq imkanları bölümündə xüsusi olaraq bu tədbir üçün təklif olunan sponsorluq paketləri (Qızıl, Gümüş və Bürünc) haqqında əlavə məlumat əldə edə bilərsiniz.
Tədbir İngilis dilində keçiriləcək və Azərbaycan dilinə tərcümə olunacaq. Tədbirdə iştirak ödənişsizdir. Səyahət və yaşayış xərcləri isə iştirakçılar tərəfindən qarşılanır. İstəyə uyğun olaraq, Aİ dövlətlərinin iştirakçılarına yaşayış yerinin tapılması və viza məsələləri ilə bağlı AHK Azərbaycan tərəfindən dəstək göstəriləcək. Tədbir günü həmçinin oteldən tədbir məkanına nəqliyyat xidməti təşkil olunacaq.
Forumla bağlı ətraflı məlumat əldə etmək üçün Proqram, Otel təklifləri, Viza haqqında məlumat bölümünə daxil ola bilərsiniz.
İştirak yalnız əvvəlcədən qeydiyyatdan keçməklə mümkündür. Qeydiyyat üçün son tarix 1 iyun 2017-ci il, saat 18:00-dır. Aİ-Azərbaycan Biznes Forumuna sol tərəfdəki Qeydiyyat linki vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərsiniz. Dəvət məktubları qeydiyyatlar nəzərdən keçirildikdən sonra göndəriləcəkdir.
Əlavə suallarınız olduğu təqdirdə, Günay Mirzəyeva ilə (Email: euazerbaijan@gmail.com, Tel: +994 12 4483995) əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Press release 21 April 2017
German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK Azerbaijan) cordially invites you to the EU-Azerbaijan Business Forum to take place on 8 June 2017, at the JW Marriott Absheron Baku Hotel with the support of the European Union. The Business Forum aims to provide the EU companies operating in Azerbaijan as well as the EU businesses interested in the Azerbaijani market with a professional platform where they can discuss the current business climate in the country and establish trusting business relationships.
It is a whole-day event including panel discussions/workshops attended by government officials, experts of relevant public institutions and international company representatives as well as business-to-business meetings. The following five sectors are going to be the major discussion points of the event:
·         Economic Reforms in Azerbaijan
·         Agriculture and Food
·         Environmental technologies
·         Transport and Logistics
·         ICT and e-Commerce
Furthermore, the EU-Azerbaijan Business Forum provides you with an excellent opportunity to showcase your company and promote your business among more than 400 expected participants including international communities. Please click on Call for Sponsorship section for receiving additional information about the sponsorship packages (Gold, Silver and Bronze) offered exclusively for this event.
Forum will be held in English with translation into Azerbaijani. The participation in the event is free of charge. The travel and accommodation costs must be covered by the participants themselves. The participants will be supported by AHK Azerbaijan in finding accommodation and visa issues upon request. The electronic visa system, which was introduced in January 2017, permits to avoid personal visits to the embassy, apply for visa online and receive it via email within three days. We are also pleased to support you with transportation service with shuttle buses from your hotel to the event venue.
For further information on the Forum please click on Programme, Hotel Offers and Visa Information sections on the left.
Participation is only possible with a registration by 1 June 2017, 06:00 pm. For registration in EU-Azerbaijan Business Forum, please click on the Registration button on the left.
Should you have any further enquiries, please do not hesitate to contact Ms. Gunay Mirzayeva via email (euazerbaijan@gmail.com) or phone +994 12 4483995.