Mətbuat şərhi 02 aprel 2025
Aprelin 2-də Almaniya Federativ Respublikasının Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayerin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Almaniya Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Almaniya Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayeri və birinci xanım Elke Büdenbenderi qarşıladılar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Almaniya Prezidentinə raport verdi.
Almaniya Federativ Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirildi.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Almaniya Prezidenti Frank-Valter Ştaynmayerin qarşısından keçdi.

Official welcome ceremony was held for President of Germany Frank-Walter Steinmeier
On April 2, an official welcome ceremony was held for Frank-Walter Steinmeier, President of the Federal Republic of Germany.
A guard of honor was arranged for the German President in the square decorated with the national flags of both countries.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva welcomed President of Germany Frank-Walter Steinmeier and First Lady Elke Büdenbender.
The chief of the guard of honor reported to the German President.
The national anthems of the Federal Republic of Germany and the Republic of Azerbaijan were played.
The guard of honor marched in front of President Ilham Aliyev and President Frank-Walter Steinmeier to the accompaniment of a military march.