Mətbuat şərhi 14 noyabr 2017
Azərbaycanın nümayəndə heyəti BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının 23-cü Tərəflər Konfransında iştirak edir
Almaniyanın Bonn şəhərində  BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının 23-cü Tərəflər Konfransı dünyanın 196 ölkəsindən 20 minə yaxın nümayəndənin iştirakı ilə 13 noyabr 2017-ci il tarixində öz işinə başlayıb.
Ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapırığına əsasən konfransda Azərbaycanı Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Hüseyn Bağırovun başçılq etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edir.
Konfransın açılış mərasimində  BMT-nin Baş katibi cənab Antonio Quterreş, Ficinin Baş naziri cənab Frank Bainimarama  və digər yüksək səviyyəli nümayəndələr iştirak edib.
BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının  23-cü Tərəflər Konfransı 17 noyabr 2017-ci il tarixinədək davam edəcək.

Press release 14 November 2017
Azerbaijani delegation attends 23rd Session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change
The 23rd session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (UNFCCC) in Bonn, Germany, has started its work on November 13, 2017, with the participation of around 20 thousand delegates from 196 countries.
On the instructions of President Ilham Aliyev, Azerbaijan is represented by a delegation led by Minister of Ecology and Natural Resources Huseyn Bagirov.
The opening ceremony of the conference was attended by the United Nations Secretary-General António Guterres, the Prime Minister of Fiji Mr. Frank Bainimarama and other high-level representatives.
The 23rd session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change will continue until November 17, 2017.