Mətbuat şərhi 17 iyul 2023
Brüsseldə Prezident İlham Əliyevin Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti və Ermənistanın baş naziri ilə üçtərəfli görüşü olub
15 iyul 2023-cü il tarixində Brüsseldə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel və Ermənistan Respublikasının baş naziri Nikol Paşinyan ilə üçtərəfli görüşü olub.
Söhbət zamanı Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşdırılması, sülh prosesi üzrə danışıqların davam etdirilməsi, sərhədlərin delimitasiyası, nəqliyyat kommunikasiyalarının açılması, Ermənistanın hərbi birləşmələrinin Azərbaycan ərazilərindən çıxarılması və qanunsuz hərbi birləşmələrin tərksilah edilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has held a trilateral meeting with President of the European Council Charles Michel and Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan in Brussels on 15 July 2023.
During the conversation, they exchanged views on the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, continuation of negotiations on the peace process, delimitation of borders, opening of transport communications, withdrawal of Armenian military units from the territories of Azerbaijan and disarmament of illegal military detachments.