İlham Əliyev Davosda Almaniya Kansleri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 21-də Davosda qarşı tərəfin müraciəti əsasında Almaniya Federativ Respublikasının Kansleri Olaf Şolts ilə görüşüb.
Almaniya Kansleri təyyarə qəzası ilə əlaqədar araşdırmaların gedişi ilə maraqlandı.
Görüşdə Azərbaycan Prezidenti ilə Olaf Şoltsun əvvəlki görüşləri və aparılmış müzakirələr məmnunluqla xatırlandı.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlərə, eyni zamanda, Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olundu.
Kansler Almaniyanın Cənubi Qafqaz regionunda davamlı sülhün və sabitliyin təmin olunması istiqamətində səyləri dəstəklədiyini bildirdi.

Ilham Aliyev met with German Chancellor Olaf Scholz in Davos
On January 21, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Olaf Scholz, Chancellor of the Federal Republic of Germany, at the latter’s request in Davos.
Chancellor Scholz inquired about the progress of investigations related to the plane crash.
President Ilham Aliyev and Chancellor Scholz also reflected on their previous meetings, with both leaders expressing satisfaction with their past engagements.
During the conversation, they exchanged views on the development of bilateral relations, as well as the prospects for enhancing Azerbaijan’s cooperation with the European Union. The sides also discussed other areas of mutual interest.
The Chancellor reaffirmed Germany's support for efforts to ensure lasting peace and stability in the South Caucasus region.