Prezident İlham Əliyev Almaniya Xarici İşlər Nazirliyinin dövlət nazirini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 11-də Almaniya Federativ Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin dövlət naziri Tobias Lindneri qəbul edib.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərin inkişaf dinamikasının artdığı qeyd edildi, Prezident İlham Əliyevin bu ilin mart ayında Almaniyaya səfərindən sonra ölkələrimiz arasında əlaqələrdə yeni səhifənin açıldığı məmnunluqla vurğulandı.
Söhbət zamanı Azərbaycan ilə Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesi və sülhün əldə edilməsi istiqamətində Azərbaycan tərəfindən göstərilən səylərdən danışıldı.
Enerji sahəsində əməkdaşlıq və bu əməkdaşlığın gücləndirilməsi, həmçinin Azərbaycanla Avropa İttifaqı arasında enerji sahəsində imzalanmış Anlaşma Memorandumu ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

President Ilham Aliyev received Minister of State at Federal Foreign Office of Germany
The President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with the Minister of State of the Federal Foreign Office of the Federal Republic of Germany Tobias Lindner on 11 July.
During the meeting, the increasing dynamics of bilateral relations were noted and it was highlighted with satisfaction that a new page had been turned in the relations between the two countries after President Ilham Aliyev's visit to Germany in March this year.
During the talks, the process of normalisation of relations between Azerbaijan and Armenia and Azerbaijan's efforts for peace were discussed.
An exchange of views took place on cooperation in the field of energy and the strengthening of this cooperation, as well as on the Memorandum of Understanding signed between Azerbaijan and the European Union in the field of energy.