Mətbuat şərhi 16 may 2019
Azərbaycanın Almaniyadakı səfiri Ramin Həsənov Bundestaqın Cənubi Qafqaz parlament qrupu ilə görüşüb
16 may 2019-cu ildə Bundestaqın nəzdindəki Alman Parlament Cəmiyyətində Azərbaycanın Almaniyadakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ramin Həsənov Almaniya Bundestaqının Cənubi Qafqaz parlament qrupunun sədri və üzvləri ilə görüş keçirib.
Əvvəlcə qrupun sədri, Bundestaqın deputatı Yohannes Kars rəhbərlik etdiyi qrupun fəaliyyəti barədə məlumat verib, o cümlədən 21-24 may tarixlərində Azərbaycana planlaşdırılmış səfərə toxunub.
Səfir Ramin Həsənov alman deputatları Azərbaycanın Almaniya ilə münasibətlərində, xüsusilə parlamentlərarası əməkdaşlıq sahəsində yeniliklər barədə məlumatlandırıb. O, Azərbaycanın Cənubi Qafqaz parlament qrupunun qarşıdan gələn səfərinə böyük maraqla yanaşdığını qeyd edib.
Daha sonra görüşdə ikitərəfli münasibətlər, regional və beynəlxalq məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb. R.Həsənov Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsindəki cari vəziyyət və münaqişənin həlli ilə bağlı sülh prosesinin gedişatına dair alman deputatlarının suallarını cavablandırıb.

Ambassador Ramin Hasanov held a meeting with the members of Germany-South Caucasus Parliamentary Group
H.E. Mr. Ramin Hasanov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Federal Republic of Germany held a meeting with the head and the members of the Germany-South Caucasus Parliamentary Group at the German Parliamentary Society on May 16, 2019.
At the outset Mr. Johannes Kahrs, head of the Parliamentary Group and the member of the German Bundestag, provided information on the work of the Group, as well as on the planned visit of the Group to the Republic of Azerbaijan on May 21-24.
Ambassador Ramin Hasanov informed the German parliamentarians about the current level of bilateral relations between Azerbaijan and Germany, as well as new developments in the field of interparliamentary cooperation. Bilateral relations, as well as issues of regional and international importance were discussed at the meeting.