Mətbuat şərhi 21 iyun 2019
Səfir Ramin Həsənov Haynrix Böll Fondunun Cənubi Qafqaz regional ofisinin yeni təyin olunmuş rəhbərini qəbul edib
20 iyun 2019-cu ildə səfir Ramin Həsənov Haynrix Böll Fondunun Cənubi Qafqaz regional ofisinin yeni təyin olunmuş rəhbəri Ştefan Maysteri Səfirlikdə qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Almaniya arasında ikitərəfli münasibətlər, eləcə də regional və beynəlxalq məsələlərə dair geniş fikir mübadiləsi aparılıb. R.Həsənov Haynrix Böll Fondunun təmsilçisini regionda gedən proseslər, Azərbaycandakı inkişaf və həyata keçirilən islahatlar, ölkəmizin təşəbbüsü ilə reallaşdırılan nəhəng regional layihələr, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsindəki vəziyyət barədə məlumatlandırıb.
Səfir Ş.Maysterə Haynrix Böll Fondunun Cənubi Qafqaz ofisinin rəhbəri vəzifəsində uğurlar arzu edib.

Press release 21 June 2019
Ambassador Ramin Hasanov received the newly appointed Head of the South Caucasus Regional Office of the Heinrich Böll Foundation
On 20 June 2019, Ambassador Ramin Hasanov received Mr. Stefan Meister, the newly appointed Head of the South Caucasus Regional Office of the Heinrich Böll Foundation. During the meeting, discussions were held about the bilateral relations between Azerbaijan and Germany, as well as regional and international affairs. Mr. Ambassador informed the representative of the Heinrich Böll Foundation about the processes taking place in the region, developments and implemented reforms in Azerbaijan, regional projects realized by the initiative of Azerbaijan, and current state of Armenia-Azerbaijan Nagorno Karabakh conflict. Mr. Hasanov wished successes to Mr. Meister in his new position as the Head of South Caucasus Regional Office of the Heinrich Böll Foundation.