Mətbuat şərhi 27 avqust 2018
Azərbaycan Respublikasına səfərə gələn Almaniya Federativ Respublikasının Federal Kansleri xanım Angela Merkelin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Almaniyanın Federal Kanslerinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Almaniyanın Federal Kansleri Angela Merkeli qarşıladı.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Almaniyanın Federal Kanslerinə raport verdi.
Prezident İlham Əliyev və Federal Kansler Angela Merkel fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdilər.
Almaniyanın Federal Kansleri Azərbaycan əsgərlərini salamladı.
Almaniya Federativ Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının dövlət himnləri səsləndi.
Azərbaycan Respublikasının dövlət və hökumət nümayəndələri Federal Kansler Angela Merkelə, Almaniya Federativ Respublikasının nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə təqdim olundu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Almaniyanın Federal Kansleri Angela Merkelin qarşısından keçdi.

Press release 27 August 2018
An official welcome ceremony has been held for Chancellor of the Federal Republic of Germany Angela Merkel, who arrived in Azerbaijan for a visit.
A guard of honor was arranged for the German Federal Chancellor in the square decorated with the national flags of the two countries.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev welcomed German Federal Chancellor Angela Merkel.
The chief of the guard of honor reported to the German Federal Chancellor.
President Ilham Aliyev and German Federal Chancellor Angela Merkel reviewed the guard of honor.
The German Federal Chancellor saluted the Azerbaijani soldiers.
The state anthems of the Federal Republic of Germany and the Republic of Azerbaijan were played.
State and government officials of the Republic of Azerbaijan were introduced to Federal Chancellor Angela Merkel, and members of the delegation of the Federal Republic of Germany were introduced to President Ilham Aliyev.
The guard of honor marched in front of President of Azerbaijan Ilham Aliyev and German Federal Chancellor Angela Merkel to the accompaniment of a military march.