Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 16 fevral tarixində 60-cı Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak etmək üçün Almaniyaya səfər edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 16 fevral tarixində 60-cı Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak etmək üçün Almaniyaya səfər etmişdir.
Səfər çərçivəsində 16-18 fevral tarixlərində Prezident İlham Əliyev və "Leonardo" şirkətinin baş həmdirektoru Lorenzo Mariani, ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri İan Borq, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) prezidenti Odil Reno-Basso, ABŞ Prezidentinin qlobal infrastruktur və enerji təhlükəsizliyi üzrə xüsusi koordinatoru Amos Hoxşteyn, Bundestaqın Almaniya-Cənubi Qafqaz parlament qrupunun sədri Yohan David Vadeful, İsrail Prezidenti İsxak Hersoq, Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının icraçı direktoru Mixael Harms, Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan, İraq Kürdüstan Regionunun Başçısı Neçirvan Bərzani, “Indra” şirkətinin prezidenti, idarə heyətinin sədri Mark Tomas Murtra, ABŞ Prezidentinin iqlim üzrə xüsusi nümayəndəsi Con Kerri, Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski, ABŞ-nin Dövlət katibi Antoni Blinken, Avropa Komissiyasının İcraçı vitse-prezidenti Maroş Şevçoviç, Banqladeş Xalq Respublikasının Baş naziri xanım Şeyx Hasina, BƏƏ-nin sənaye və qabaqcıl texnologiyalar naziri Sultan Əhməd Əl-Cabir, “The Rockefeller Foundation”ın baş vitse-prezidenti xanım Eylin Okonnor, Bundestaqın üzvü Armin Laşet, Dünya Bankının baş idarəedici direktoru Aksel Trotsenburq, ATƏT-in Baş katibi Helqa-Mariya Şmid, Münxen Təhlükəsizlik Konfransının sədri Kriştof Xoysq arasında görüş keçirilmişdir.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev visited Germany on February 16 to participate in the 60th Munich Security Conference
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev visited Germany on February 16 to participate in the 60th Munich Security Conference.
Within the framework of the visit, on February 16-18, President Ilham Aliyev has held meetings with Co-General Manager of Leonardo S.p.A Lorenzo Mariani, OSCE Chair-in-Office Ian Borg, President of the EBRD Odile Renaud-Basso, U.S. Special Presidential Coordinator for Global Infrastructure and Energy Security Amos Hochstein, Chairman of Bundestag’s Parliamentary Friendship Group for Relations with States of Southern Caucasus Johann Wadephul, President of Israel Isaac Herzog, Managing Director of the German Eastern Business Association Michael Harms, Foreign Minister of Türkiye Hakan Fidan, President of the Kurdistan Region of Iraq Nechirvan Barzani, Chairman of the Board of Directors of Indra company Marc Thomas, U.S. Special Presidential Envoy for Climate John Kerry, President of Ukraine Volodymyr Zelenskyy, U.S. Secretary of State Antony Blinken, European Commission Executive Vice-President Maroš Šefčovič, Prime Minister of the People's Republic of Bangladesh Sheikh Hasina, UAE Minister of Industry and Advanced Technology Sultan Ahmed Al Jaber, Senior Vice President of the Rockefeller Foundation Eileen O’Connor, member of Bundestag Armin Laschet, Senior Managing Director of the World Bank Axel van Trotsenburg, OSCE Secretary General Helga Maria Schmid, Chairman of the Munich Security Conference Christoph Heusgen.