Mətbuat şərhi 01 mart 2026
ADA Universiteti, ADA Universitetinin İnkişaf və Diplomatiya İnstitutu və ADA Universitetinin Fondu, SOCAR ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Bakı Yay Enerji Məktəbinə (BSES) 2026 proqramını elan edir.
20 illik yubileyini qeyd edən BSES enerji, davamlılıq və innovasiya sahələrində qlobal dialoqu təşviq etməyə davam edir, dünyanın müxtəlif ölkələrindən siyasətçiləri, sənaye liderlərini, alimləri və gənc mütəxəssisləri bir araya gətirir.
Proqram 6–17 iyul 2026-cı il tarixlərində ADA Universitetinin Bakı kampusunda və Qarabağda keçiriləcək.

ADA University, Institute for Development and Diplomacy of ADA University, and the ADA University Foundation, in partnership with SOCAR, are pleased to announce the Baku Summer Energy School (BSES) 2026.
Marking its 20th anniversary, BSES continues to advance global dialogue on energy, sustainability, and innovation, bringing together policymakers, industry leaders, scholars, and young professionals from around the world.
The program will be held at the ADA University Campus in Baku and Karabakh, Azerbaijan, on 6–17 July 2026.