Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Xorvatiya baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri ilə görüşdü
Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində 16 fevral tarixində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Xorvatiya Respublikasının Baş nazirinin müavini, Xarici və Avropa işləri üzrə naziri Mariya Peyçinoviç Buriç ilə görüşdü.
Görüşdə Nazirlər iki ölkə arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətlərini müzakirə edərək, ikitərəfli strateji əlaqələrin hazırkı səviyyəsini məmnunluqla qeyd etdilər.
Tərəflər bir sıra sahələrində ikitərəfli əməkdaşlığın daha irəli aparılması, eləcə də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.

Press release 18 February 2019
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign and European Affairs of Croatia
On the sidelines of the Munich Security Conference on February 16 Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Marija Pejčinović Burić, the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign and European Affairs of the Republic of Croatia.
At the meeting the Ministers discussed the cooperative relations between the two states and expressed satisfaction over the existing bilateral strategic ties.
The sides exchanged views over furthering the bilateral cooperation in various fields, as well as the issues related to cooperation within international organizations.