Mətbuat şərhi 18 iyun 2019
11.06.2019-cu il tarixində Berlin şəhərində Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının (OAOEV) Cənubi Qafqaz üzrə İşçi Qrupunun iclası keçirilib.
Cari ildəki iclas Azərbaycana həsr olunub.
Toplantıda Almaniyanın Şərqi Biznes Assosiasiyasının nümayəndələri, Federal Kansler Aparatının, İqtisadiyyat və Energetika Nazirliyinin və Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycan üzrə məsul əməkdaşları, müvafiq alman şirkətləri iştirak ediblər.
Səfirliyimizin nümayəndələri iclasda iştirak və çıxış ediblər. Çıxışımız zamanı ölkəmizdəki iqtisadi vəziyyət, aparılan islahatlar əldə olunmuş nailiyyətlər, aidiyyəti sektorlardakı inkişaf, müvafiq sahələrdə regional bağlantıların daha da gücləndirilməsinə töhfələrimiz, habelə Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi, fəsadları və onun regional əməkdaşlığa və ümumilikdə regionun inkişafına maneələri, eləcə də Azərbaycan-Almaniya iqtisadi-ticari əlaqələrinin cari durumu barədə iştirakçılara məlumat verilib.

Meeting of the South Caucasus Working Group of the German Eastern Business Association
The Meeting of the South Caucasus Working Group of the German Eastern Business Association was held on 11 June 2019 in Berlin.
This year’s meeting was devoted to Azerbaijan.
The representatives of the German Eastern Business Association, desk officers on Azerbaijan of the German Federal Chancellery, Ministry of Economic Affairs and Energy, Federal Foreign Office, as well as German private companies participated at the meeting.
The representatives of the Embassy participated and delivered a statement at the meeting. During the statement, the information about economic situation in Azerbaijan, implemented reforms, achieved results, developments in the relevant sectors, the country’s contribution to further strengthening of the regional connectivity in various areas, as well as Armenia-Azerbaijan Nagorno Karabakh conflict, its consequences and obstacles to the regional cooperation and overall development of the region was provided to the participants.