Azərbaycan Respublikasının energetika naziri Pərviz Şahbazov Almaniyaya səfər edib
Azərbaycan Respublikasının energetika naziri Pərviz Şahbazov Almaniya Federativ Respublikasının federal xarici işlər naziri Annalena Berbok və federal iqtisadiyyat və iqlim mühafizəsi üzrə nazir Robert Habekin dəvəti ilə Almaniyaya səfər edib. Nazir 29-30 mart tarixlərində Berlində təşkil olunacaq "8-ci Berlin Enerji Keçidi Dialoqu" adlı beynəlxalq konfransda iştirak edəcək.
Energetika naziri Pərviz Şahbazov tədbirin açılış günü baş tutacaq “Ədalətli və sosial enerji keçidinin təkanverici amilləri” mövzusunda panel müzakirələrinə qatılacaq.
Qeyd edək ki, Almaniya Federal Xarici İşlər Nazirliyi və Federal İqtisadiyyat və İqlim Mühafizəsi Nazirliyi tərəfindən təşkil edilən Berlin Enerji Keçidi Dialoqu (BETD) Konfransı 2015-ci ildən etibarən keçirilir. 70-dən çox xarici işlər və energetika nazirinin, digər yüksək səviyyəli nümayəndələrin, eləcə də 130-dan çox dövlətdən 20 mindən çox virtual iştirakçının qatıldığı BETD qlobal enerji keçidinə həsr olunmuş əsas beynəlxalq konfransdır.

Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov on a visit to Germany
Energy Minister Parviz Shahbazov visited Germany at the invitation of German Federal Minister for Foreign Affairs Annalena Baerbok and Federal Minister for Economic Affairs and Climate Action Robert Habeck. The minister will take part at the international conference untitled 8th Berlin Energy Transition Dialogue to be held on 29-30 March in Berlin.
The Minister of Energy Parviz Shahbazov will participate in the panel discussions on drivers for a just and social energy transition to be held on the opening day of the event.
It should be noted that the Berlin Energy Transition Dialogue (BETD) conference, organized by the German Federal Ministry for Foreign Affairs and Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action, has been held since 2015. Attended by more than 70 ministers for foreign affairs and energy, other high-level representatives, as well as more than 20000 virtual participants from more than 130 states, BETD is the main international conference dedicated to the global energy transition.