Mətbuat şərhi 11 dekabr 2025
Səfir Nəsimi Ağayev Almaniyanın Federal Nəqliyyat Nazirliyində dövlət katibi Klaudia Elif Ştutz ilə görüşüb
Səfir Nəsimi Ağayev Almaniyanın Federal Nəqliyyat Nazirliyində dövlət katibi Klaudia Elif Ştutz ilə görüşüb.
Görüş çərçivəsində nəqliyyat sahəsində ikitərəfli əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi məsələləri müzakirə olunub. Xüsusilə, Avropa ilə Asiyanı birləşdirən strateji nəqliyyat və logistika marşrutu olan Orta Dəhlizin əhəmiyyəti vurğulanıb. Tərəflər, həmçinin, Azərbaycanın sədrliyi ilə 2026-cı ildə Almaniyanın Leypsiq şəhərində keçiriləcək Beynəlxalq Nəqliyyat Forumu (ITF) barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 11 December 2025
Ambassador Nasimi Aghayev met with State Secretary at the Federal Ministry of Transport of Germany Dr. Claudia Elif Stutz
Ambassador Nasimi Aghayev met with Dr. Claudia Elif Stutz, the State Secretary at the Federal Ministry of Transport of Germany.
The discussions focused on further strengthening bilateral cooperation in the transport sector, including the Middle Corridor as a strategic transport and logistics route connecting Europe and Asia. The sides also exchanged views on the upcoming International Transport Forum (ITF), which will be held under Azerbaijan’s chairmanship in 2026 in Leipzig, Germany.