Erməni tərəfi cəbhədə vəziyyəti məqsədyönlü şəkildə gərginləşdirir
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi 02.11.2016-cı ildə cəbhədəki vəziyyətə dair məlumat yayıb.
“Noyabrın 2-nə keçən gecə erməni silahlı bölmələri cəbhənin şimal-qərb istiqamətində yerləşən bölmələrimizin mövqelərini 60 millimetrlik minaatanlardan, qumbaraatanlardan və iriçaplı pulemyotlardan yenə də intensiv atəşə tutub.
Сavab tədbirləri nəticəsində düşmən susdurulub.
Bildiririk ki, qoşunların təmas xəttində vəziyyətin məqsədyönlü şəkildə gərginləşdirilməsinə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın kriminal hərbi-siyasi rejiminin üzərinə düşür.”

Armenian side purposefully aggravates the situation at the front
The Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan reported on 2 November 2016 that the Armenian side purposefully aggravates the situation at the front.
“On the night of November 2, Armenian armed units once again subjected to fire the positions of the Azerbaijani Armed Forces located in the north-west direction of the frontline using 60 millimeter mortars, grenade launchers and large-caliber machine guns.
The enemy was suppressed by responsive measures.
Armenian criminal military-political leadership bears all responsibility for purposefully escalation of situation on the line of contact of troops.”