Müdafiə Nazirliyinin BƏYANATI
Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ ərazisindəki qoşunların qarşıdurma xəttində Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri davamlı surətdə təxribatlar törədir.
Düşmən Silahlı Qüvvələrimizin mövqelərini və cəbhəboyu yaşayış məntəqələrimizi iriçaplı silahlardan və artilleriya qurğularından atəşə tutmaqda davam edir.
Ermənistan silahlı bölmələrinin növbəti təxribatının qarşısını alarkən iyunun 15-də ordumuz itki verib.
Görülən qətiyyətli cavab  tədbirləri nəticəsində iyunun 15-i və 16-da işğalçı qüvvələrin 6 hərbi qulluqçusu məhv edilib, yaralıları da var.
Müdafiə Nazirliyi xəbərdar edir ki, düşmənin bu cür əməllərinin qarşısı  qətiyyətlə alınacaq və verəcəyi itkilərə görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşəcək.

STATEMENT of the Ministry of Defense
The units of the armed forces of Armenia continue to carry out provocations on the line of confrontation of troops in the territory of Nagorno-Karabakh of the Republic of Azerbaijan.
The enemy, using large-caliber weapons and artillery systems continues to shell the positions of the Armed Forces and settlements of Azerbaijan located in the frontline zone.
During suppressing another provocation of the armed forces of Armenia, the Azerbaijani army suffered losses on June 15.
As a result of the resolute retaliatory actions of our units, 6 servicemen of the occupation forces were killed on June 15 and on June 16. The enemy has also several wounded servicemen.
The Ministry of Defense warns that such actions of the enemy will be strongly suppressed. The military and political leadership of Armenia bears full responsibility for the losses that the enemy will suffer.