Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Almaniya Federativ Respublikasında səfərdə olub.
Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 11-15 iyul 2018-ci il tarixlərində Almaniya Federativ Respublikasında səfərdə olub.
12 iyul 2018-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Almaniyadakı Səfirliyində Almaniyada təhsil alan azərbaycanlı tələbələr və doktorantlarla bir araya gələn nümayəndə heyəti 13 iyul 2018-ci ildə Berlin şəhərində Almaniyanın şərq bölgələrində, 14-15 iyul 2018 tarixlərində isə Köln şəhərində Almaniyanın qərb bölgələrində yaşayan diaspor təşkilatlarının rəhbərləri, üzvləri və azərbaycanlı iş adamları ilə görüşlər keçirib. Komitənin fəaliyyəti və qarşıda duran vəzifələri barədə məlumat verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, diasporanın fəaliyyətinin daha da səmərəli olması məqsədilə müxtəlif təkliflər səsləndirilib və müzakirələr aparılıb. Görüşlər interaktiv dialoq formasında baş tutub.
Səfər çərçivəsində eyni zamanda AFR Bundestaqının, Xarici İşlər Nazirliyinin, Federal Kansler Aparatının və Daxili İşlər Nazirliyinin rəsmiləri, eləcə də Almaniya-Azərbaycan Forumunun İdarə Heyətinin sədri və üzvləri ilə görüşlər keçirilib, qarşılıqlı maraq kəsb edən məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Azərbaycan Respublikasının Almaniya Federativ Respublikasındakı səfiri Ramin Həsənov görüşlərdə iştirak edib.

Chairman of Azerbaijan`s State Committee on Work with Diaspora Fuad Muradov paid a visit to the Federal Republic of Germany.
The delegation headed by Fuad Muradov, Chairman of Azerbaijan`s State Committee on Work with Diaspora paid a visit to the Federal Republic of Germany on July 11-15, 2018.
On July 12th delegation received students and doctorates studying in Germany at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Germany. On July 13th delegation met with heads and members of diaspora organizations, Azerbaijani businessmen in Eastern Germany and on July 14th and 15th in Western Germany. Information on work and objectives of the Committee was provided, questions answered, different proposals were made for increasing the efficiency of diaspora and discussions were held.
During the visit the meetings with representatives of the Ministry of Foreign Affairs, German Bundestag, Federal Chancellery, Federal Ministry of the Interior, Building and Community, as well as with Chairman and members of the Board of German-Azerbaijan Forum were organized, mutually beneficial issues were discussed. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Federal Republic of Germany H.E. Mr. Ramin Hasanov attended the meetings.