Azərbaycan şirkətləri Almaniyada təşkil olunan “Fruit Logistica 2019” beynəlxalq meyvə-tərəvəz sərgisində iştirak edir
6 fevral 2019-cu ildə Berlin şəhərində növbəti “Fruit Logistica” beynəlxalq meyvə-tərəvəz sərgisi öz işinə başlayıb.
90-dan artıq ölkədən təxminən 3200 eksponentin iştirak etdiyi sözügedən sərgidə Azərbaycan milli stendi ilə təmsil olunur, kənd təsərrüfatı sahəsində 14 özəl şirkətimizin məhsulları nümayiş etdirilir. Sərgi şirkətlərimizə milli məhsullarımızı nümayiş etdirməklə yanaşı “B2B” müzakirələr üçün də imkan yaradır.
06.02.2019-cu il tarixində sərgidəki milli stendimizə Azərbaycan Respublikasının Almaniya Federativ Respublikasındakı Səfiri Ramin Həsənov da baş çəkib.

Azerbaijan Companies are represented at “Fruit Logistica 2019”, International Fresh Fruit and Vegetable Trade Fair, in Berlin
International fresh fruit and vegetable trade fair “Fruit Logistica 2019” kicked off in Berlin on 6 February 2019.
As many as 3200 companies from more than 90 countries attend the trade fair. Azerbaijan is represented with a national stand at the fair where 14 Azerbaijani companies showcase their products. The fair provides an opportunity for our companies to showcase and to hold ‘B2B’ discussions.
The Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Federal Republic of Germany Mr. Ramin Hasanov paid a visit to our national stand at the fair on 06.02.2019.