Səfir Ramin Həsənov Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin almaniyalı məzunlarına yubiley medalı təqdim edib
11 yanvar 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Almaniyadakı səfirliyində səfir Ramin Həsənovun Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin almaniyalı məzunları Herman Şlaxta, Klaus Kares və Sonya Vraze ilə görüş keçirilib. Görüşdə səfir Ramin Həsənov “Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 100 illiyi (1920–2020)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalını həmin ali təhsil müəssisəsinin almaniyalı məzunlarına təqdim edib. Görüş zamanı həmçinin Azərbaycanda yaradılmış alman məskənləri, Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində təhsil almış almanlar, Azərbaycan-Almaniya münasibətlərinin hazırkı vəziyyəti və həyata keçirilən birgə layihələr, habelə ölkəmizin enerji siyasəti və turizm potensialı və s. mövzular müzakirə edilib. Qonaqlar görüş zamanı Azərbaycanla bağlı xoş xatirələrini bölüşüblər və Azərbaycan xalqının qonaqpərvərliyinin, eləcə də ölkəmizin təbii gözəlliklərinin onlarda xoş təəssürat yaratdığını vurğulayıblar.

Ambassador Ramin Hasanov presents anniversary medal to German graduates of Azerbaijan State University of Petroleum and Industry
On January 11, 2022, Ambassador Ramin Hasanov met with German graduates of Azerbaijan State Oil and Industry University Hermann Schlachta, Klaus Cares & Sonja Wrase at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Germany. During the meeting, Ambassador Ramin Hasanov presented the anniversary medal of the Republic of Azerbaijan "100 years of Azerbaijan State Oil and Industry University (1920-2020)" to the German graduates of the university. During the meeting, further topics were the German colonies established in Azerbaijan, Germans educated at Azerbaijani universities, the current state of German-Azerbaijani relations and joint projects, as well as energy policy and tourism potential of the country, etc. At the meeting, the guests shared their fond memories of Azerbaijan and stressed that they were impressed by the hospitality of the Azerbaijani people and the natural beauty of our country.