Səfir Ramin Həsənov Almaniyanın Şimali Reyn və Vestfaliya əyalətinə səfər edib
Səfər çərçivəsində 4 mart 2022-ci il tarixində səfir Ramin Həsənovun Almaniya Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) baş katibi Dr. Kai Siks ilə Bonn şəhərində görüşü baş tutub. Görüşdə Azərbaycan və DAAD arasında mövcud olan sıx əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Səfir Ramin Həsənov eyni gündə Kölnə səfər edərək şəhərin meri Henritte Reker ilə görüş keçirib. Görüşdə Azərbaycan və Almaniya arasındakı münasibətlər, o cümlədən regional məsələlər barədə konstruktiv fikir mübadiləsi aparılıb. O, Köln şəhərinin Qızıl Kitabına imza atıb.
Səfir Köln şəhərində yaşayan diaspora nümayəndələrimiz ilə də gorüşüb, eləcə də bu şəhərdə keçirilən Almaniyada fəaliyyət göstərən Azərbaycanlı Həkimlərin Forumunda iştirak edib və açılış nitqi söyləyib.

Ambassador Ramin Hasanov visited the German federal state of North Rhine-Westphalia
During the visit on March 4, 2022, Ambassador Ramin Hasanov met with Secretary General of the German Academic Exchange Service (DAAD) Dr. Kai Siks in Bonn. Both sides expressed their satisfaction with the close cooperation between Azerbaijan and DAAD and discussed prospects for future cooperation.
On the same day, Ambassador Ramin Hasanov visited Cologne and met with Mayor of the city Henritte Recker. Both sides exchanged views on relations between Azerbaijan and Germany, including regional issues. He signed the Golden Book of the city of Cologne.
The Ambassador also met with representatives of the Azerbaijani Diaspora living in Cologne and participated in the Forum of Azerbaijani Doctors in Germany, where he delivered an opening speech.